Animus Fortis dla Nadziei

15.06.2021

​W poniedziałkowy wieczór 14 czerwca 2021 roku delegacja członków Grupy  Ratowniczej „Nadzieja” odebrała w Katowicach prestiżową nagrodę przyznawaną organizacjom i służbom ratowniczym.
„Ustanowiona przez kierownictwo Wojskowego Instytutu Medycznego honoruje tych, którzy mają wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych. Nawiązuje do najlepszych tradycji zespołów medycznych – jest miniaturą „Pomnika Sanitariusza”, który miał stanąć przed II wojną światową w Warszawie i upamiętniać medyków poległych w walkach o odzyskanie niepodległości” – czytamy w liście premiera skierowanym do nagrodzinych. Tegoroczna edycja nagrody po raz pierwszy znalazła się pod honorowym patronatem prezesa Rady Ministrów, który imiennie wyróżnił laureatów.
 
Nagroda została wręczona przez gen. dyw. prof. dra hab. n. med. Grzegorza Gierelaka, dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego w trakcie trwającego w Katowicach VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Kapituła wyróżniła Grupę Ratowniczą Nadzieja spośród 50 zgłoszonych jednostek z terenu całego kraju. Jak zaznaczył gen. Gierelak, Grupa Ratownicza Nadzieja jest podmiotem o tak szerokim spektrum działania na polu ratownictwa, że członkowie kapituły nagrody „Animus Fortis” znaleźli się pod ogromnym wrażeniem i jednogłośnie przyznali to wyróżnienie. 
W trakcie krótkiego wystąpienia na gali Health Challenges Congres prezes Grupy, ks. Radosław Kubeł podziękował kapitule za dostrzeżenie ogromnego wysiłku jednostki, zwłaszcza w zwalczanie epidemii. Zauważył, że nagroda została przyznana za rok 2020, kiedy Grupa Ratownicza znalazła się na pierwszej linii walki z Covid-19. Zgodnie z mottem nagrody – mężnym duchem – jej członkowie, medycy w młodym wieku, stanęli odważnie od samego początku do walki z pandemią. Ks. Kubeł podziękował swoim współpracownikom za odwagę i poświęcenie, które zostało uhonorowane tak prestiżowym wyróżnieniem.

Zapraszamy do kontaktu

Grupa Ratownicza Nadzieja

Oddział Centralny

Łomża, ul. Przykoszarowa 26

Telefon do biura: 600 100 692

Telefon alarmowy: 600 100 406

E-mail: biuro@grupanadzieja.pl