Szczęśliwy finał poszukiwań

21.05.2020

Pierwsza akcja poszukiwawcza po podpisaniu porozumienia z Komendą Wojewódzką Policji w Olsztynie (5 marca) zakończyła się sukcesem. Szeroko zakrojone poszukiwania pozwoliły na odnalezienie zagnionego 68-latka.
Na stronie Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim czytamy: Zaginięcie mężczyzny zgłosiła rodzina w minioną niedzielę (17.05.20). Wówczas jak ustalono mężczyzna wyszedł z domu nie informując domowników o swoich planach. Po przekazaniu istotnych informacji dotyczących m.in. rysopisu 68-latka, komendant lidzbarskiej policji ogłosił alarm dla jednostki. Do działań natychmiast przystąpili lidzbarscy mundurowi wspierani przez ratowników ze Stowarzyszenia "Nadzieja",strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Rogóża i Stryjkowa, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z Braniewa i członkowie Polskiego Czerwonego Krzyża z Olsztyna. W akcję włączyli się również strażacy z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, którzy m.in. przy pomocy drona przeszukiwali do późnych godzin nocnych zalesiony obszar w okolicach miejsca zamieszkania zaginionego. Ze swoimi psami tropiącymi wyznaczony teren sprawdzali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Gdańska, funkcjonariusze Ochotniczej Straży Pożarnej z Klebarka Wielkiego oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy Lidzbark Warmiński wraz z przedstawicielami gminnego samorządu. Ważnym elementem poszukiwań były także informacje od mieszkańców i czytelników którzy zapoznali się z komunikatem o poszukiwaniach opublikowanym w mediach społecznościowych. Każda informacja, która docierała do mundurowych była sprawdzana i weryfikowana. To właśnie dzięki sygnałom mieszkańców policjanci ustalili, że zaginiony może przebywać na terenie Warszawy i ta informacja potwierdziła się. Dziś mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy.
Policja dziękuje wszystkim zaangażowanym w poszukiwania. Dziękujemy mediom lokalnym za rozpowszechnianie komunikatu oraz społeczności lokalnej za udzielanie informacji i pomoc w poszukiwaniach".

Źródło: http://lidzbark-warminski.policja.gov.pl/

Zapraszamy do kontaktu

Grupa Ratownicza Nadzieja

Oddział Centralny

Łomża, ul. Zawadzka 55

Telefon do biura: 600 100 692

Telefon alarmowy: 600 100 406

E-mail: biuro@grupanadzieja.pl