Maski dla zambrowskich seniorów

28.04.2020

​Ratownicy Grupy Ratowniczej „Nadzieja” Oddział w Zambrowie zapraszają wszystkich zainteresowanych seniorów do odbierania twarzowych masek bawełnianych. Akcja odbędzie się w niedzielę 3 maja 2020 roku po każdej Mszy świętej w kościele św. Józefa w Zambrowie.
Oddział Centralny Grupy Ratowniczej „Nadzieja” przekazał w dniu 28 kwietnia zambrowskim ratownikom ponad 500 masek bawełnianych. Dzięki ks. Łukaszowi Brzostowskiemu, wikariuszowi parafii św. Józefa oraz działaczowi Grupy „Nadzieja” w Zambrowie, maski trafiły do naszego miasta. W niedzielę po Mszach św. o godz. 8.00, 10.00 i 12.00 ratownicy będą rozdawać przed kościołem maseczki wszystkim zainteresowanym seniorom. Jeśli ktoś nie może odebrać osobiście może to uczynić osoba z jego rodziny. Starsze osoby, które nie mogą otrzymać maski za pośrednictwem bliskich mogą zgłaszać telefonicznie pod numerem 576 729 038. Ratownicy „Nadziei” dostarczą w ciągu kilku dni maski bezpośrednio do osoby przebywającej w domu.
Przypominamy, że nie jest to jedyna akcja Grupy Ratowniczej „Nadzieja” w Zambrowie. W ścisłej współpracy z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego od dwóch miesięcy dwa zespoły ratunkowe „Nadziei” świadczą pomoc mieszkańcom miasta i powiatu w zakresie zwalczania epidemii. Codziennie na zlecenie zambrowskiego sanepidu jeden z zespołów ratowników, ubranych w charakterystyczne kombinezony ochronne, pobiera wymazy od osób zarażonych lub podejrzanych o zakażenie chorobą  COVID 19. Drugi z zespołów możemy zobaczyć w trakcie transportu chorych na COVID między szpitalem w Zambrowie lub domami a jednoimiennym szpitalem zakaźnym w Łomży. Między innymi, aby wesprzeć te intensywne działania, samorządowcy miasta, powiatu i gmin z jego terenu zdecydowali się dofinansować zakup ambulansu na te potrzeby. Akcję wsparli również mieszkańcy, firmy i instytucje – trwa nieustannie zbiórka na karetkę.
Obok ratownictwa medycznego „Nadzieja” to także masa wolontariuszy i pomocy charytatywnej. Jej członkowie od miesiąca dostarczają w Zambrowie i okolicy potrzebującym seniorom posiłki i zakupy, wspierają ich w drobnych życiowych sprawach. W kwietniu ratownicy dostarczyli bezpośrednio do mieszkań seniorów około 600 masek przekazanych przez Urząd Miasta w Zambrowie oraz rozwieźli kilkaset ulotek i plakatów zachęcających do korzystania z pomocy.

Zapraszamy do kontaktu

Grupa Ratownicza Nadzieja

Oddział Centralny

Łomża, ul. Zawadzka 55

Telefon do biura: 600 100 692

Telefon alarmowy: 600 100 406

E-mail: biuro@grupanadzieja.pl