Kończymy działania!

26.04.2020

Spaliło się blisko 6 tysięcy hektarów. Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym.

Jako OSP zostaliśmy zadysponowani przez Komendę Wojewódzką PSP w Białymstoku. Pod bezpośrednim kierownictwem Koordynatora Komendy Wojewódzkiej ds Ratownictwa Medycznego wsparliśmy działania ratownicze.

W dniu 23 kwietnia prowadziliśmy na odcinku Grzędy działania transportowe oraz rozpoznawcze z wykorzystaniem drona, kamery termowizyjnej oraz naszych pojazdów terenowych.

Od godzin wieczornych 23 kwietnia rozpoczęliśmy zabezpieczenie medyczne całości działań. Terenowy zespół ratownictwa medycznego pełnił dyżur do 24.04.2020 do godz. 21:00.
Przy kilkuset osobach biorących udział w działaniach, pomoc została udzielona około 30 razy. W największej mierze dotyczyła opatrywania ran mechanicznych, oparzeniowych oraz leczenia przeciwbólowego.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które postanowiły wesprzeć działania pracujących na miejscu strażaków i ratowników.
Obok potęgi ognia i zniszczeń - z drugiej strony widzieliśmy ogromną falę dobra, która pod postacią żywności, transporterów, udostępnienia miejsc socjalnych - wszystkim dodawała siły do walki.

Kilka ujęć zawdzięczamy m.in niezawodnemu i bardzo skromnemu strażakowi Łukasz Rutkowski, który przez wszystkie dni oprócz węża i tłumic miał jeszcze ze sobą aparat. Znajdźcie go i jego dzieła!

Zapraszamy do kontaktu

Grupa Ratownicza Nadzieja

Oddział Centralny

Łomża, ul. Zawadzka 55

Telefon do biura: 600 100 692

Telefon alarmowy: 600 100 406

E-mail: biuro@grupanadzieja.pl