Olsztyn: porozumienie z Policją

06.03.2020

Nadzieja łączy Warmię i Mazury z Podlasiem! - Pod takim hasłem 5 marca 2020 roku miało miejsce oficjalne podpisanie porozumienia o współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Olsztynie. 
Dokument podpisał Komendant Wojoewódzki Policji nadinspektor Tomasz Klimek oraz prezes Grupy "Nadzieja" ks. dr Radosław Kubeł. Zawiera ono wiele punktów dotyczącej współpracy pomiędzy obydwoma podmiotami, między innymi w zakresie działań profilaktycznych, szkoleniowych czy prewencyjnych. Najbardziej jednak akcentowanym aspektem porozumienia są działania poszukiwawcze w stosunku do osób zaignionych na terenie województwa warmińsko - mazurskiego. Ta faktyczna współpraca miała miejsce już w roku 2018, który nasze zespoły wzięły udział w szczęślwie zakończonych poszukiwaniach na terenie powiatu piskiego. Od tamtej pory zespoły Nadziei zapuszczały się z pomocą dla warmińsko - mazurskich komend. 
Na podpisaniu porozumienia był obecny również ks. Artur Klepacki, proboszcz parafii pw. św. Mateusza w Olsztynie, który wstępnie wyraził zgodę na tworzenie olsztyńskiego oddziału przy jego parafii. O dalszych działaniach będziemy informować, mamy nadzieję, że jak najszybciej!
Warto przy tym zauważyć, że warmińsko - mazurskie jest już trzecim województwem, na którego terenie współpracujemy z Policją w zakresie poszukiwań. Wypracowany wzorzec na Podlasiu znajduje swoje zastosowanie w kolejnych regionach, co niezwykle nas cieszy. Dziękujemy za wsparcie Zarządowi Województwa Podlaskiego, który jako samorząd wsparł wiele naszych inicjatyw i umożliwił realizację pilotażowych i nowatorskich rozwiązań, które sprawdzają się w kolejnych miejscach.
Foto: KWP Olsztyn

Zapraszamy do kontaktu

Grupa Ratownicza Nadzieja

Oddział Centralny

Łomża, ul. Przykoszarowa 26

Telefon do biura: 600 100 692

Telefon alarmowy: 600 100 406

E-mail: biuro@grupanadzieja.pl

Grupa Ratownicza Nadzieja Łomża