Warsztaty poszukiwawczo - ratownicze

29.12.2019

W dniach 27 - 29 grudnia 2019 roku odbyły się w miejscowości Ostrożne warsztaty poszukiwawczo - ratownicze przeznaczone dla młodzieży stanowiącej sekcje kandydackie oddziałów Grupy Nadzieja. 
Ogółem w warsztatach wzięło udział 30 kandydatów Grupy Ratowniczej Nadzieja z oddziałów w Łomży, Ostrołęce, Kolnie i Zambrowie. Opiekę nad nimi pełniło 5 instruktorów, dodatkowo kolejnych pięciu ratowników medycznych i ratowników wsparło działania poprzez obsługę podstawionego do dyspozycji ćwiczeń sprzętu terenowego i ambulansu. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu prowadzących młodzież miała okazję zapoznać się z pracą ratowników - poszukiwaczy, wziąć udział w szkoleniu teoretycznym oraz kilku symulacjach nocnych. Szczególnie te ostatnie stanowiły wyzwanie, nie tylko ze względu na ciemności, ale także na dający się we znaki chłód i przenikliwy wiatr. Młodzi adepci ratownictwa stanęli jednak na wysokości zadania i żaden z uczestników i uczestniczek nie poddał się presji wynikającej z szybkości działania, natężenia akcji i niesprzyjających warunków. 
Dziękujemy za zaangażowanie zespołu poszukiwawczo - ratowniczego z centrali Grupy w Łomży oraz zespołu ratowniczego z Zambrowa.
Podziękowania składamy również samorządowi Województwa Podlaskiego, który wsparł finansowo przeprowadzenie warsztatów.

Zapraszamy do kontaktu

Grupa Ratownicza Nadzieja

Oddział Centralny

Łomża, ul. Zawadzka 55

Telefon do biura: 600 100 692

Telefon alarmowy: 600 100 406

E-mail: biuro@grupanadzieja.pl