Doktor Bogusław Opyrchał

16.09.2019

Lekarz, wieloletni ordynator SOR Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, współtwórca i konsultant medyczny Grupy Ratowniczej Nadzieja, Pan Bogusław Opyrchał zakończył dziś oficjalnie swoją pracę w łomżyńskiej ochronie zdrowia. Wraz z małżonką, Panią Renatą, nauczycielką Szkoły Podstawowej nr 10, przenoszą się w rodzinne strony na południu Polski.
Doktor Boguś był jednym ze współtwórców Nadziei. Od samego początku uczył jej pierwszych członków pierwszej pomocy oraz konsultował proces szkolenia i działania jednostki. Niezwykle zaangażowany, uczestniczył w egzaminach ratowników. Przy nim wyrastały kolejne pokolenia ratowników. W miarę rozwoju jednostki na praktykach w łomżyńskim SORze pojawiali się nasi studenci ratownictwa oraz przyszli lekarze. Praktycznie wszyscy lekarze i ratownicy medyczni związani z łomżyńskim oddziałem wyszli "spod ręki" doktora Opyrchała. Aktywnie uczestniczył w doskonaleniu naszego współdziałania ze szpitalem w Łomży oraz brał udział osobiście w manewrach i ćwiczeniach na terenie miasta związanych z Grupą Ratowniczą. Zawsze można było na niego liczyć: jako człowieka i jako lekarza.
Dziś w kościele pw. Krzyża Świętego w Łomży zgromadzili się przyjaciele oraz współpracownicy Pana Doktora, którzy podziękowali Bogu za wszelkie łaski i prosili o dalszą opiekę. Po Eucharystii miało miejsce krótkie podziękowanie i pamiątkowe zdjęcia. 

Zapraszamy do kontaktu

Grupa Ratownicza Nadzieja

Oddział Centralny

Łomża, ul. Zawadzka 55

Telefon do biura: 600 100 692

Telefon alarmowy: 600 100 406

E-mail: biuro@grupanadzieja.pl