Podsumowanie szkolenia policjantów

04.08.2019

W niedzielę, 4 sierpnia 2019 roku, w Tykocinie, w trakcie regionalnych obchodów setnej rocznicy powstania Policji w garnizonie białostockim, nastąpiło podsumowanie szkolenia policyjnych wodniaków, które miało miejsce w 29 lipca na Jeziorze Rajgrodzkim w Tamie.
Przypomnijmy, że na zakończenie warsztatów prowadzonych przez naszych ratowników oraz zaprzyjaźnione Białostockie WOPR, odbył się policyjny triathlon wodny. Zawody składały się z holowania pozoranta, udzielania pierwszej pomocy oraz rajdu łodzią. Bezkonkurencyjny okazał się patrol z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w składzie: młodszy aspirant Adam Jurczuk i sierżant Daniel Gorbacz. Na drugim miejscu uplasował się patrol z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie w składzie: sierżant sztabowy Marcin Śleszyński i starszy posterunkowy Rafał Truszkowski. Natomiast trzecie miejsce na podium przypadło patrolowi z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach w składzie: sierżant Andrzej Gołębiewski i sierżant Sebastian Kamiński. Funkcjonariusze już wtedy z rąk sędziego i prowadzącego zajęcia doskonalące podinspektora Macieja Zakrzewskiego odebrali dyplomy, a zwycięzcy zawodów otrzymali dla swojej komendy defibrylator automatyczny. Ostatecznym podsumowaniem warsztatów stało się przekazanie zwycięskiej parze rowerów oraz plecaka ratowniczego, które będą służyć policjantom w prowadzeniu patroli rowerowych. Wręczenia dokonał Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński wraz z Pierwszym Zastępcą Komendanta Głównego Policji, Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku oraz prezesem Grupy Ratowniczej Nadzieja.
Szkolenie i zawody zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom "Nadzieja" w ramach realizacji projektu "Senior Alert + AED" współfinansowanego z programu "Razem Bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka.
Foto: Policja Podlaska

Zapraszamy do kontaktu

Grupa Ratownicza Nadzieja

Oddział Centralny

Łomża, ul. Zawadzka 55

Telefon do biura: 600 100 692

Telefon alarmowy: 600 100 406

E-mail: biuro@grupanadzieja.pl