Tama: szkolimy policyjnych wodniaków

31.07.2019

Po raz kolejny nasi ratownicy medyczni we współpracy z Białostockim WOPR przeprowadzili szkolenie dla służb mundurowych w ośrodku Tama koło Rajgrodu. 
Tym razem 14 policjantów z terenu województwa podlaskiego doskonaliło swoje umiejętności z zakresu ratownictwa medycznego i wodnego. Na zakończenie, funkcjonariusze weryfikowali swoje umiejętności podczas „policyjnego triathlonu wodnego”. Zawody składały się z holowania pozoranta, udzielania pierwszej pomocy oraz rajdu łodzią. Bezkonkurencyjny okazał się patrol z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w składzie: młodszy aspirant Adam Jurczuk i sierżant Daniel Gorbacz. Na drugim miejscu uplasował się patrol z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie w składzie: sierżant sztabowy Marcin Śleszyński i starszy posterunkowy Rafał Truszkowski. Natomiast trzecie miejsce na podium przypadło patrolowi z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach w składzie: sierżant Andrzej Gołębiewski i sierżant Sebastian Kamiński. Zwycięski patrol otrzymał w nagrodę defibrylator AED który będzie służył policjantom w trakcie udzielania pomocy.
Szkolenie i zawody odbyły się w ramach realizacji projektu "Senior Alert plus AED", który wpisuje się w program "Razem Bezpieczniej" współfinansowany przez MSWiA. 
Foto: Policja Podlaska

Zapraszamy do kontaktu

Grupa Ratownicza Nadzieja

Oddział Centralny

Łomża, ul. Zawadzka 55

Telefon do biura: 600 100 692

Telefon alarmowy: 600 100 406

E-mail: biuro@grupanadzieja.pl