Łomżyńskie obchody Dnia Strażaka

13.05.2019

12 maja 2019 roku odbyły się w Łomży obchody Dnia Strażaka. Jako OSP Grupa Ratownicza Nadzieja mieliśmy zaszczyt wziąć w nich udział.
Rozpoczęła je Msza św. w Katedrze Łomżyńskiej, a następnie obchody przeniosły się na Stary Rynek. Jako jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej zostaliśmy poproszeni, aby wystawić asystę liturgiczną, poczet sztandarowy oraz pododdział ratowników i strażaków. W trakcie uroczystości został uroczyście poświęcony lekki pojazd specjalny ratowniczo - rozpoznawczy Ford Transit rocznik 2006 (368B72), który otrzymaliśmy na początku roku ze Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.
W uroczystościach wzięło udział wielu szacownych gości na czele z panem Jarosławem Zielińskim, Wiceministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz panem generałem brygadierem Leszkiem Suskim, Komendantem Głównym PSP. Obchody zakończyła defilada pododdziałów, w której z dumą wzięli udział nasi ratownicy i strażacy.
Wszystkim funkcjonariuszom PSP oraz druhnom i druhom OSP składamy raz jeszcze najserdeczniejsze życzenia i opieki świętego Floriana. Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!

Zapraszamy do kontaktu

Grupa Ratownicza Nadzieja

Oddział Centralny

Łomża, ul. Zawadzka 55

Telefon do biura: 600 100 692

Telefon alarmowy: 600 100 406

E-mail: biuro@grupanadzieja.pl