Zambrów: Dzień Babci i Dziadka

24.01.2019

Nieustanną troską otaczamy seniorów. Tym razem oddział zambrowski uczestnczył w wyjątkowym spotkaniu.

23 stycznia 2019 r. 2 naszych ratowników uczestniczyło tego dnia w Dniu Dziadka i Dniu Babci organizowanym w Ośrodku Wsparcia Rodzin - CARITAS. Spotkanie zostało zorganizowane, aby wspólnie świętować wyjątkowy dzień wraz z wnukami ale także aby przestrzec przed niebezpieczeństwami, które czyhają na seniorów w naszym mieście i nie tylko. Zaprezentowaliśmy przed uczestnikami naszą "nadziejową" aplikację SENIOR ALERT, a także przekazaliśmy zebranym wiedzę teoretyczną o pierwszej pomocy przy osobie nieprzytomnej i osoby z nagłym zatrzymaniem krążenia. Oczywiście nie zabrakło również przedstawienia schematów w praktyce na fantomie wzorcowanym na osobę dorosłą.
Dodatkowo przestrzegaliśmy przed niebezpieczeństwem oszustw "na wnuczka". Jednak w tej kwestii zebrani seniorzy najwięcej dowiedzieli się od policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, którzy wspólnie z nami przybyli na spotkanie do ośrodka Caritas.
Dziękujemy za zaproszenie organizatorom i za wysłuchanie naszego programu "Bezpieczny Senior" wszystkim zebranym!. Pamiętajmy o oszustach, którzy czają się na osoby starsze prawie na każdym kroku! Wyobraźnia i pomysłowość złodziei nie zna granic! Upewniajmy się i nie wierzmy jedynie na słowo ludziom nieznajomym!

Zapraszamy do kontaktu

Grupa Ratownicza Nadzieja

Oddział Centralny

Łomża, ul. Zawadzka 55

Telefon do biura: 600 100 692

Telefon alarmowy: 600 100 406

E-mail: biuro@grupanadzieja.pl