Służby nie dają za wygraną!

06.05.2018

Dzisiaj o godzinie 10:00 wraz z Policją i Strażą Pożarną zespół poszukiwawczy oraz zespół ratownictwa medycznego Grupy Ratowniczej Nadzieja wznowił poszukiwania dwóch mężczyzn na Narwi. Przypomnijmy, że w sobotę popołudniu jeden z mężczyzn skoczył z mostu, a drugi chcąc go ratować wskoczył do wody z plaży miejskiej. W godzinach nocnych akcja poszukiwawcza została zakończona i wznowiona została ponownie dzisiaj rano.

To już trzeci dzień poszukiwań. Wczoraj mimo intensywnych działań przy użyciu między innymi samolotu Straży Granicznej, pojazdów specjalistycznych, łodzi, quada, sonarów podwodnych, echosondy oraz nurków z całego województwa, nie udało się odnaleźć zaginionych.

Nasi ratownicy i ratownicy medyczni razem ze strażakami na łodzi przeszukiwali rzekę Narew. Dzięki pojazdom terenowym mieliśmy możliwość prowadzić poszukiwania przy korycie rzeki przy moście Hubala, starym moście, Czarnocinie, Jednaczewie. Poszukiwania równolegle prowadzone były również na wysokości Nowogrodu w stronę Łomży. Jeden ratownik medyczny naszej jednostki cały czas czuwał nad zabezpieczeniem medycznym nurków. W akcji brał udział wojewódzki koordynator ratownictwa medycznego kpt Artur Bernaziuk z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Białymstoku.

Dzisiaj na miejscu akcji ponownie zjawili się członkowie naszej jednoski, do dyspozycji mają quada oraz pojazd terenowy. Zapraszamy do obejrzenia filmu z dzisiejszych działań. Film do obejrzenia TUTAJ

 

Zapraszamy do kontaktu

Grupa Ratownicza Nadzieja

Oddział Centralny

Łomża, ul. Zawadzka 55

Telefon do biura: 600 100 692

Telefon alarmowy: 600 100 406

E-mail: biuro@grupanadzieja.pl