Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!

"Nadzieja 2024"

16.06.2024

8 czerwca na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego GROM odbyła się kolejna edycja specjalistycznych manewrów poszukiwawczo - ratowniczych "Nadzieja 2024" organizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego. 
Organizatorami ćwiczeń była nasza jednostka przy współpracy z Komendą Główną Policji oraz Uniwersytetem Warszawskim.
Scenariusz działań obejmował korelację wielu metod poszukiwawczych. Zadaniem uczestników było odnalezienie zaginionych osób w kompleksie leśnym, wykorzystując trackery GPS, aplikacje poszukiwawcze, zespoły psów tropiących oraz drony poszukiwawcze. Całość działań była koordynowana na bazie dwóch mobilnych centrów poszukiwań - Komendy Głównej Policji oraz Grupy Ratowniczej Nadzieja. Poszukiwacze zmierzyli się też z wyzwaniem udzielenia pomocy poszkodowanym zaginionym i ewakuacją do Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Była to też okazja, aby nadać stopnie i oficjalnie włączyć do działań, szkolącym się od ponad roku, zespół poszukiwawczy i sekcję przewodników psów tropiących.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie:
- Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji
- Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku 
- Komendzie Miejska Policji w Łomży
- Studentom Uniwersytetu Warszawskiego
-13. Batalion Lekkiej Piechoty w Łomży
Strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.